Luma Tomio kennel

Bolognese


Návštěvní kniha - Guestbook

OČKOVÁNÍ A ODČERVENÍ ŠTĚŇAT

Nepodceňujte pravidelné odčervení

Štěně by mělo být poprvé odčervováno ve 2 týdnech věku, po 14 dnech by se mělo odčervení opakovat. Následovat by mělo odčervení v 6 a 8 týdnech věku štěněte. Po osmém týdnu života je vhodné pokračovat s odčevením štěněte až do půl roku věku (v měsíčních intervalech). V dospělosti by se měl pes preventivně odčervovat minimálně jednou až dvakrát ročně.

Očkovací kalendář štěňat

S první vakcinací začínáme v 6. týdnu života štěněte. V tuto dobu necháme očkovat štěně proti parvoviróze (pokud není v okolí virus přítomen), psince, infekční hepatitidě, leptospiróze, koronaviróze, případně proti virózám dýchacích cest. Štěně je před každým očkováním klinicky vyšetřeno - lze očkovat pouze zdravá štěňata (nesmí zvracet, mít průjem či působit jinak nemocně).

Vynechá-li chovatel první očkování v šesti týdnech věku, musí být první vakcinace provedena v 8. až 9. týdnu a další pak ve 12. týdnu.

V 9. týdnu života musíme zvíře nechat přeočkovat proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze. Štěně navíc očkujeme proti parainfluenze.

Ve 12. týdnu věku necháme štěně přeočkovat proti psince, infekční hepatitidě a parvoviróze. Očkujeme navíc proti leptospiróze.

V 15. týdnu je nutné přeočkování proti leptospiróze, následovat by mělo očkování proti vzteklině (nejkrajnějším termínem očkování štěněte proti vzteklině je do 6 měsíců jeho věku). Očkování proti vzteklině se již nepřeočkovává.

Tímto je základní očkování štěněte splněno a celá sada chorob (DHPPiLR) se pak přeočkovává každý rok ve stejném termínu.

Je dobré vědět

Všechna očkování musí být zapsána v očkovacím průkazu zvířete. Pro lepší orientaci níže uvádíme zkratky jednotlivých nemocí, proti kterým štěně očkujeme a které jsou uvedeny za názvem poskytnuté vakcíny. Snadno si tak můžeme zkontrolovat, zda-li štěně podstoupilo všechny zákonem stanovené vakcíny.

psinka - D, infekční hepatitida - H, parvoviróza - P, parainfluenza - Pi, leptospiróza - L, vzteklina - R, koronaviróza - C

zdroj: internet

tlapka - paw


Kontakt  +420 606 356 579, email: lumatomio@gmail.com

Chovatelská stanice boloňských psíků © Luma Tomio 1997 Marie Lupačová

Veškeré fotografie, obrázky, design a obsah stránek jsou ve vlastnictví chovatelské stanice Luma Tomio nebo jiných autorů, a jsou chráněny autorským zákonem.

Jejich kopírování a plagiátorství je bez předchozího souhlasu zakázáno.Všechna práva vyhrazena. Autor stránek: Marie Lupačová

All photos, pictures, design and content pages are owned kennel Luma Tomio or other authors, and are protected by copyright law.
Their copying and plagiarism is prohibited without prior consent. All rights are reserved. Author web site: Marie Lupačová

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich